Koncert „Na Puszczyka”

21 lst. 2019

21 listopada 2019 r. dwie młode harfistki Ania Jóźwik i Zosia Skraba pod okiem pedagog Agaty Galik dały koncert w przedszkolu „Na Puszczyka” na warszawskim Ursynowie.
Dziewczynki z zespołu Wiktorska Harp Open są uczennicami Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Kurpińskiego w Warszawie.

Przedszkolaki miały okazję spotkać się i posłuchać  Ani – byłej wychowanki przedszkola. Nawet jeżeli nie wszystkie wybiorą muzykę, to z pewnością to spotkanie było dla nich inspirujące. Chociaż adresatem spotkania były przedszkolaki, to zrodziło ono wiele emocji wśród pedagogów, którzy pamiętają, jak pod ich okiem ona dorastała. 

Pani Agata Galik zapoznała przedszkolaki z historią harfy, opowiedziała o budowie tego instrumentu. Dzieci słuchały z przejęciem wspaniałego dźwięku harfy.

Koncert rozpoczęła Zosia Skraba, która zagrała utwór „Pieśń”(autor anonimowy) oraz utwór „Seguidilla”C. Salzedo. Następnie zagrała Ania Jóźwik utwory do znanych bajek „Pan Kuleczka” i „Kaczka Katastrofa” napisane przez Z. Niedzielak oraz „Sen Miriam” skomponowany przez Annę Sikorzak-Olek.

Na zakończenie Pani Agata Galik zagrała kompozycje „A Whole New World” z Alladyna, „Piękna i Bestia” skomponowany przez A. Menken oraz „Hej Ho” z Królewny Śnieżki.

Atrakcją dla przedszkolaków było obejrzenie i dotknięcie harfy.

Ostatnio dodane

Zaproszenie na kurs harfowy Veroniki Lemishenko

Zaproszenie na kurs harfowy Veroniki Lemishenko

Stowarzyszenie Harfa Dzieciom serdecznie zaprasza na mistrzowski kurs harfowy wybitnej ukraińskiej harfistki - pani Veroniki Lemishenko. Kurs odbędzie się w dniach 13-14 listopada 2022 roku w Warszawie, w Państwowej Szkole Muzycznej nr 4 im. Karola Kurpińskiego, przy...

Koncert Wiktorska Harp Open w Łodzi

Koncert Wiktorska Harp Open w Łodzi

21 maja 2022 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łodzi zespół Wiktorska Harp Open wystąpił w koncercie na 1000 strun.

Pin It on Pinterest