KONKURS GROLLA

Stowarzyszenie „Harfa Dzieciom” działające przy PSM I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie, realizując cele statutowe upowszechniania nauczania gry na harfie, pragnie dać szansę do spotkania i porównania umiejętności utalentowanym harfistom z całej Polski.

Inicjatywa ta wypełnia lukę na mapie konkursów w Polsce na konkurs uwzględniający solowe osiągnięcia młodych harfistów we wszystkich grupach wiekowych.

INTERNETOWE KONKURSY HARFOWE

Stowarzyszenie „Harfa Dzieciom” chcąc uaktywnić i zintegrować harfistów z całej Polski organizuje konkursy on-line. Idea takich wydarzeń zrodziła się w czasie, gdy  imprezy stacjonarne na całym świecie zostały zawieszone bądź odwołane z powodu pandemii COVID-19.

Ważne było dla nas, aby Konkurs był ogólnie dostępny dla dzieci, młodzieży i absolwentów. Pragnęliśmy stworzyć imprezę, na której międzynarodowe Jury będzie mogło docenić interpretacje utworów, mając na uwadze indywidualizm pedagogów z różnych szkół muzycznych.

Konkurs stanowić będzie stały element naszych działań. Chcemy, żeby zakorzenił się i dał możliwość udziału muzykom, którzy nie mają finansowych możliwości wyjazdów.

Poza utworami z różnych epok, wymagane jest wykonanie utworu polskiego kompozytora –  jako obowiązkowy element programu.

Do Konkursu mogą przystąpić harfiści do 26-go roku życia.

Konkurs jak żaden inny 🙂

Pin It on Pinterest