Muzyka, oklaski, zabawa

W czwartek, 13 grudnia 2019 r. Wiktoria Harp Open została zaproszona na Wigilię firmy CMP. Nasz występ był niespodzianką.

Mimo, że konkurencją do naszego występu było znakomite jedzenie, relacje interpersonalne, do końca koncertu sala wypełniona była słuchaczami, którzy na koniec podziękowali gromkimi brawami. Za co dziękujemy. Nie ma prostszej, a zarazem istotniejszej formy uznania dla muzyków niż oklaski. 

Wydarzenie pozwoliło nam bliżej poznać firmę CMP. Prezes Pan Paweł Walicki podkreślił, że ich firma kieruje się wartościami moralnymi, szacunek do drugiego człowieka jest w centrum, uznaje autorytet jej fundatorów Lidii i Piotra Walickich. Firmę stworzyła rodzina i mimo różnicy zdań potrafią jej nadawać jeden kierunek rozwoju po dziś dzień. Podobnie, jak nasze Stowarzyszenie, które istnieje dzięki współpracy najbliższych i pasji naszej założycielki Ani Sikorzak-Olek.

Koncert poprowadził pan Maciej Gąsiorek, znany aktor telewizyjny, a wcześniej jeden z rodziców zaangażowanych w pracę Stowarzyszenia. To nadało wydarzeniu energii i wprowadziło elementy muzycznej zabawy. 

Zespół wspólnie zagrał Piratów, Heigh Ho, Jasminum oraz kolędy. W programie zagraliśmy mniej znane utwory, były również takie, który każdy z nas zna. Przykładem jest „Dla Elizy”, do którego zjawiskowo zatańczyła Kasia Pietruczuk własny układ baletowy. Utwór o francuskiej kolorystyce Pont d’Aviognon zagrała Helenka Kamińska. „Życzenie” Chopina miało spójną i poruszającą całość, łącząc subtelny śpiew Klary Dubienieckiej z delikatnymi dźwiękami harfy.  Witek Pojawa wykonał pełną niuansów kolorystycznych i dynamicznych interpretacją utworu „le Rouet” Hasselmansa. Publiczność ujeła interpretacja utworu „Bułeczka z masłem” Mozarta. Ania Spóź-Parol dodała do niego element teatralny. Agatka Kunach zagrałą „Fontannę”, a cały zespół zmienił się w wiatr i wodę.

Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy razem z widownią kolędę ” Wśród nocnej ciszy”. Zrobiło się nastrojowo.

 

Ostatnio dodane

Kurs Harfowy 19-22 lutego 2020

Kurs Harfowy 19-22 lutego 2020

Ruszyły zapisy na Mistrzowski Kurs Harfowy w Warszawie
Kurs jest przewidziany dla uczniów i studentów.
Kurs poprowadzi znakomita harfistka i pedagog Anna Sikorzak-Olek przy udziale Agaty Galik.
Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy warto doskonalić umiejętności pod okiem doskonałego nauczyciela.

Koncert Mikołajkowy

Koncert Mikołajkowy

1 grudnia 2019 r. zagraliśmy koncert podczas II Mokotowskiego Kiermaszu Książek dla Dzieci i Młodzieży.
Koncert adresowany był dla melomaluszków, rodziców, dziadków, wujków i cioć.
Zainteresowanie było tak duże, że zabrakło miejsc w sali koncertowej.

Muzyczny Poranek w SCEKu

Muzyczny Poranek w SCEKu

28 listopada na scenie SCEKu odbyły się zajęcia muzyczne i koncert Wiktoria Harp Open.
Rozmawialiśmy z dziećmi o historii harfy, zdradziliśmy skomplikowaną budowę harfy, a wszystko przeplataliśmy ciekawą prezentacją
Dzieci mogły posłuchać swoich rówieśników grających na tym dziwnym instrumencie.
Na koniec widzowie mogli wcielić się w rolę muzyka i zagrać pierwsze dźwięki na harfie.

Pin It on Pinterest