Muzyka, oklaski, zabawa

W czwartek, 13 grudnia 2019 r. Wiktoria Harp Open została zaproszona na Wigilię firmy CMP. Nasz występ był niespodzianką.

Mimo, że konkurencją do naszego występu było znakomite jedzenie, relacje interpersonalne, do końca koncertu sala wypełniona była słuchaczami, którzy na koniec podziękowali gromkimi brawami. Za co dziękujemy. Nie ma prostszej, a zarazem istotniejszej formy uznania dla muzyków niż oklaski. 

Wydarzenie pozwoliło nam bliżej poznać firmę CMP. Prezes Pan Paweł Walicki podkreślił, że ich firma kieruje się wartościami moralnymi, szacunek do drugiego człowieka jest w centrum, uznaje autorytet jej fundatorów Lidii i Piotra Walickich. Firmę stworzyła rodzina i mimo różnicy zdań potrafią jej nadawać jeden kierunek rozwoju po dziś dzień. Podobnie, jak nasze Stowarzyszenie, które istnieje dzięki współpracy najbliższych i pasji naszej założycielki Ani Sikorzak-Olek.

Koncert poprowadził pan Maciej Gąsiorek, znany aktor telewizyjny, a wcześniej jeden z rodziców zaangażowanych w pracę Stowarzyszenia. To nadało wydarzeniu energii i wprowadziło elementy muzycznej zabawy. 

Zespół wspólnie zagrał Piratów, Heigh Ho, Jasminum oraz kolędy. W programie zagraliśmy mniej znane utwory, były również takie, który każdy z nas zna. Przykładem jest „Dla Elizy”, do którego zjawiskowo zatańczyła Kasia Pietruczuk własny układ baletowy. Utwór o francuskiej kolorystyce Pont d’Aviognon zagrała Helenka Kamińska. „Życzenie” Chopina miało spójną i poruszającą całość, łącząc subtelny śpiew Klary Dubienieckiej z delikatnymi dźwiękami harfy.  Witek Pojawa wykonał pełną niuansów kolorystycznych i dynamicznych interpretacją utworu „le Rouet” Hasselmansa. Publiczność ujeła interpretacja utworu „Bułeczka z masłem” Mozarta. Ania Spóź-Parol dodała do niego element teatralny. Agatka Kunach zagrałą „Fontannę”, a cały zespół zmienił się w wiatr i wodę.

Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy razem z widownią kolędę ” Wśród nocnej ciszy”. Zrobiło się nastrojowo.

 

Ostatnio dodane

I Internetowy Festiwal Harfowy

I Internetowy Festiwal Harfowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Internetowym Festiwalu Harfowym Stowarzyszenia Harfa Dzieciom
Zapisy już ruszyły!

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

Ten rok szkolny stał się dla Stowarzyszenia sezonem koncertowy dla melomaluszków.
26 lutego 2020 zostaliśmy zaproszeni na koncert w przedszkolu 83 przy ulicy Batorego.
Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!

Pin It on Pinterest