WYNIKI KONKURSU ZIMA 2020

Międzynarodowe Jury w składzie:

Pani Ewa  Jaślar – Prezes Polskiego Towarzystwa Harfowego 

Prof. Isabel Moreton

Prof. Joanna Kozielska

Mgr. Małgorzata Komorowska

podało oficjalne wyniki II Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Harfowego.

Honorową nagrodę „Złoty Laur Jury” otrzymała – Ligia Nowak, uczennica Pani Malwiny Lipiec-Rozmysłowicz z Ogolnokształcącej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I LAUREATOM !

 

NAGRODY GŁÓWNE

I miejsce – 500 zł

II miejsce – 400 zł

III miejsce – 300 zł

Nagrody PTH – 100 zł

Nagrody dodatkowe

Nagrody ufundowane przez Małgorzatę Komorowską

  • nagroda za kompozycję własną- 150 zł
  • nagroda za szczególna wrażliwość – 100 zł
  • nagroda za piękny dźwięk i wspaniałe muzyczne wrażenie – 100 zł

Nagroda ufundowana przez prof. Ewę Jaślar za szczególną wrażliwość na piękno brzmienia harfy oraz interpretację polskiej muzyki dawnej – 100 zł

Nagrody rzeczowe ufundowane przez prof. Helgę Storck – nuty.

Nagrody rzeczowe ufundowane przez Annę Sikorzak-Olek – nuty.

NAGRODA honorowa JURY

NAZWISKO Kategoria Pedagog SZKOŁA
Ligia Nowak Złoty Laur Jury Malwina Lipiec-Rozmysłowicz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu

NAGRODA prof. Helgi Storck

NAZWISKO Kategoria Pedagog SZKOŁA
Fanni Nizalowski 24 lata Najstarsza uczestniczka konkursu Irena Czubek-Davidson Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie

Laura Łubianka

7 lat

Najmłodsza uczestniczka konkursu Agnieszka Kaczmarek-Bialic Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki w Katowicach

NAGRODA ZA KOMPOZCYJĘ WŁASNĄ ufundowane przez Małgorzatę Komorowską.

NAZWISKO Kategoria PEDAGOG SZKOŁA
Malwina Domańska

Kompozycja własna – Zimowy Wiatr

(ufundowana przez Małgorzatę Komorowską)

Róża Ciechańska Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego
Anna Spóz-Parol

Kompozycja własna – Pod choinką

(ufundowana przez Małgorzatę Komorowską)

Anna Sikorzak – Olek, Agata Galik PSM I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie

NAGRODA DODATKOWE

NAZWISKO Kategoria PEDAGOG SZKOŁA
Helena Kamińska

Małe Bolero – Anny Sikorzak-Olek

(ufundowana przez Annę Sikorzak-Olek)

Anna Piechura-Gabryś PSM I st. Nr. 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie
Emilia Pregiel

Małe Bolero

(ufundowana przez Annę Sikorzak-Olek)

Agnieszka Kaczmarek – Bialic Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia
Liwia Kluczniak Elegia dla żołnierzy wyklętych Anny Sikorzak-Olek (award sponsored by Anna Sikorzka-Olek ) Natalia Dymarska ZPOSM I i II st. nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie
Natalia Grzesiewicz

Za szczególną wrażliwość na piękno brzmienia harfy oraz interpretację muzyki dawnej

(ufundowana przez prof. Ewę Jaślar)

Agnieszka Bemowska Państwowa Szkoła Muzyczna w Siedlcach
Olga Wójciga

Za szczególną wrażliwość

(ufundowana przez Małgorzatę Komorowską)

Magdalena Just OSM I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
Bruno Wosek

Za piękny dźwięk i wspaniałe muzyczne wrażenie

(ufundowana przez Małgorzatę Komorowską)

Barbara Rykiert SZKOŁA MUZYCZNA IST NR 1 IM WIECHOWICZA W KRAKOWIE

DEBIUTANCI

W grupie było 4 uczestników z 4 różnych szkół muzycznych.

Nagroda NAZWISKO pedagog SZKOŁA
Złoty Debiut Natalia Bilińska Adrian Nowak

POSM im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej

 

Złoty Debiut Maksymilian Jurco Aldona Poczwardowska Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Białymstoku
Złoty Debiut Laura Łubianka Agnieszka Kaczmarek-Bialic Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki w Katowicach
Złoty Debiut Lilianna Raczek Agnieszka Miedzwiecka Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. K. Lipińskiego w Lublinie

NAGRODY POLSKIEGO TOWARZYSTWA HARFOWEGO

NAZWISKO Tytuł KOMPOZYTOR SZKoŁA
Laura Łubianka Smutna laleczka Agnieszka Kaczmarek-Bialic Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki w Katowicach

DZIECIĘCA

W grupie było 20 uczestników z 18 różnych szkół muzycznych.

NAGRODY POLSKIEGO TOWARZYSTWA HARFOWEGO

NAZWISKO Tytuł KOMPOZYTOR SZKOŁA
Malwina Domańska Stara Kaminienica Agnieszka Grela-Fedkowicz Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego
Natalia Krzyżanowska Shake and Jump

Aldona Poczwardowska

 

POSM I st. im. Emilia Młynarskiego w Warszawie
Mila Rozmysłowicz

Król Julian – Pozwólcie, że zaleję Was blaskiem swej chwały

 

Zuzanna Niedzielak Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna  I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu

NAGRODY DODATKOWE I SPECJALNE

NAZWISKO Kategoria PEDAGOG SZKOŁA
Malwina Domańska

Komozycja własna – Zimowy Wiatr

(ufundowana przez Małgorzatę Komorowską)

Róża Ciechańska Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego
Helena Kamińska

Małe Bolero – Anny Sikorzak-Olek

(ufundowana przez Annę Sikorzak-Olek)

Anna Piechura-Gabryś PSM I st. Nr. 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie
Bruno Wosek

Za piękny dźwięk i wspaniałe muzyczne wrażenie

(ufundowana przez Małgorzatę Komorowską)

Barbara Rykiert Szkoła Muzyczna I st. im. Wiechowicza w Krakowie

NAGRODY GŁÓWNE

  NAZWISKO pedagog SZKOŁA
III Natalia Krzyżanowska Agata Fandri POSM I st. im. Emilia Młynarskiego w Warszawie
II Malwina Domańska Róża Ciechańska Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego
II Amelia Grzywińska Dorota Szyszkowska-Janiak Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
II Helena Kamińska Anna Piechura-Gabryś PSM I st. Nr. 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie
I Mila Rozmysłowicz Magdalena Czopka Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna  I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu

 JUNIORZY

W grupie było 30 uczestników z 15 różnych szkół muzycznych.

NAGRODY POLSKIEGO TOWARZYSTWA HARFOWEGO

NAZWISKO Tytuł KOMPOZYTOR SZKOŁA
Wiktoria Kulawik Świat Pana Kuleczki, pies Pypeć Zuzanna Niedzielak Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. F.Chopina w Bytomiu
Olga Wójciga Krótka historia pewnej tajemnicy Artur Zagajewski OSM I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu

NAGRODY DODATKOWE I SPECJALNE

NAZWISKO Kategoria Pedagog SZKOŁA
Natalia Grzesiewicz

za szczególną wrażliwość na piękno brzmienia harfy oraz interpretację muzyki dawnej

(ufundowana przez prof. Ewę Jaślar)

Agnieszka Bemowska Państwowa Szkoła Muzyczna w Siedlcach
Emilia Pregiel

Małe Bolero

(ufundowana przez Annę Sikorzak-Olek)

Agnieszka Kaczmarek – Bialic Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia
Anna Spóz-Parol

Komozcyja własna – Pod choinką

(ufundowana przez Małgorzatę Komorowską)

Anna Sikorzak – Olek, Agata Galik PSM I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie
Olga Wójciga

Za szczególną wrażliwość muzyczną

(ufundowana przez Małgorzatę Komorowską)

Magdalena Just OSM I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu

NAGRODY GŁÓWNE

  NAZWISKO pedagog SZKOŁA
III Witold Pojawa Agata Galik PSM I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie
III Zofia Skraba Anna Piechura-Gabryś PSM I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie
III Anna Spóz-Parol Anna Sikorzak-Olek i Agata Galik PSM I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie
II Maria Matuszyńska Magdalena Czopka Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
II Hanna Sprawka Aneta Salwińska i Anna Dudek ZSM im. S. Moniuszki w Łodzi
II Antonina Wieczorek Aneta Salwińska i Anna Dudek ZSM im. S. Moniuszki w Łodzi
  Zarina Zaradna Anna Sikorzak-Olek Poznańska ogólnokształcąca szkoła muzyczna i stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego

MŁODZIEŻOWA

W grupie było 16 uczestników z 14 różnych szkół muzycznych.

NAGRODY POLSKIEGO TOWARZYSTWA HARFOWEGO

NAZWISKO Tytuł KOMPOZYTOR SZKOŁA
Liwia Kluczniak Elegia dla żołnierzy wyklętych Anna Sikorzak-Olek ZPOSM I i II st. nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie
Ligia Nowak Six Bagatelles nr 1 i 2 Marta Ptaszyńska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K.Szymanowskiego we Wrocławiu

NAGRODY DODATKOWE I SPECJALNE

NAZWISKO Kategoria Pedagog SZKOŁA
Liwia Kluczniak Elegia dla żołnierzy wyklętych Anny Sikorzak-Olek (award sponsored by Anna Sikorzka-Olek ) Natalia Dymarska ZPOSM I i II st. nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie
Ligia Nowak Złoty Laur Jury Malwina Lipiec-Rozmysłowicz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K.Szymanowskiego we Wrocławiu

NAGRODY GŁÓWNE

  NAZWISKO Pedagog SZKOŁA
III Liwia Kluczniak Natalia Dymarska ZPOSM I i II st. nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie
II Kalina Nowaczek Natalia Dymarska ZPOSM I i II st. nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie
I
Ligia Nowak Malwina Lipiec-Rozmysłowicz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K.Szymanowskiego we Wrocławiu

SENIORZY

W grupie było 6 uczestników z 6 różnych szkół muzycznych.

NAGRODY POLSKIEGO TOWARZYSTWA HARFOWEGO

NAZWISKO Tytuł KOMPOZYTOR SZKOŁA
Gabriela Dudziak Arpitiuda Bartosz Kowalski Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku- Białej
Natalia Skonieczna Improwizacja na harfę Artur Paciorkiewicz Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy

NAGRODY GŁÓWNE

Nagroda NAZWISKO pedagog SZKOŁA
III Anna Maria Gołębiewska Róża Ciechańska

POSM II stopnia im. Karłowicza w Poznaniu

 

II Gabriela Dudziak Adrian Nowak Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku- Białej
II Natalia Skonieczna Maria Lewandowska Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy
I Natalia Leśniewska Małgorzata Sikora Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu

STUDENCI I ABSOLWENCI

W grupie było 10 uczestników z 5 różnych szkół muzycznych.

 NAGRODY POLSKIEGO TOWARZYSTWA HARFOWEGO

NAZWISKO Tytuł KOMPOZYTOR SZKOŁA
Julia Monkiewicz Arabeska Marta Ptaszyńska Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Fanni Nizalowski Tre istanti – I. częśc Piotr Moss Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie
Olga Ucieklak Walc sentymentalny Piotr Moss Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie

NAGRODY DODATKOWE I SPECJALNE

NAZWISKO Kategoria Pedagog SZKOŁA
Fanni Nizalowski najstarsza uczestniczka konkursu Irena Czubek-Davidson Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie

NAGRODY GŁÓWNE

  NAZWISKO pedagog SZKOŁA
III Fanni Nizalowski Irena Czubek-Davidson Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie
II Ewa Bemowska Zuzanna Elster Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
II Julia Monkiewicz Zuzanna Elster Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
II Wojciech Trefon Anna Scheller Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
I Olga Ucieklak Zuzanna Elster Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie

 

Ostatnio dodane

sukces Wiktorska Harp Open

sukces Wiktorska Harp Open

zespół zdobył I NAGRODĘ w konkursie w Belgradzie, gratulujemy pedagogom i uczestnikom

Pin It on Pinterest