Muzyka dla smyka

26 lut 2020

W dniu 26 lutego 2020 odbyły się dwa spotkania z harfa w przedszkolu nr 83 w Warszawie. Poprowadziła je Pani Natalia Dymarska nauczycielka w Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Warszawie.

Na koncercie wystąpiły:

Anastazja Kaliszewska z 1 częścią koncertu Haendla
Liwia Kluczniak grając Bluesa D.H. Conant
Ania Jóźwik zagrała Sen Miriam Anny Sikorzak-Olek, Nocturn Marcela Granojan

 

W programie przedstawiona została historia powstania instrumentu, jego ewolucja, budowa, ale przede wszystkim na koniec odbył się koncert dla najmłodszych. W repertuarze znalazły się melodyjne utwory słynnych kompozytorów na harfę. Dzieci cieszyło, jak mogły rozpoznać i zanucić melodię z nami.

Na koniec jeden z najmłodszych uczestników koncertu upewniał się, czy jeszcze odwiedzimy jego przedszkole? Zdradził, że chciałaby się uczyć. Kto wie, może już za kilka lat będzie uczył się w szkole muzycznej ?

Przedszkole nr 83 jest placówką, którą my rodzice pamiętamy z dzieciństwa. Przedszkole, w którym kadra dba, aby każdy czuł się potrzebny i doceniony. Panuje w nim ciepła atmosfera, dzieci otoczone są troskliwą opieką, uczone są szacunku do siebie nawzajem, do dorosłych. Wszyscy doceniają lokalizację placówki, która sąsiaduje z Polami Mokotowskimi i posiada własny ogród. Dzieci zdobywają tu pierwsze doświadzenia ogrodnicze :-).

Ostatnio dodane

Pin It on Pinterest