Koncert „Na Puszczyka”

21 Lis 2019

21 listopada 2019 r. dwie młode harfistki Ania Jóźwik i Zosia Skraba pod okiem pedagog Agaty Galik dały koncert w przedszkolu „Na Puszczyka” na warszawskim Ursynowie.
Dziewczynki z zespołu Wiktorska Harp Open są uczennicami Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Kurpińskiego w Warszawie.

Przedszkolaki miały okazję spotkać się i posłuchać  Ani – byłej wychowanki przedszkola. Nawet jeżeli nie wszystkie wybiorą muzykę, to z pewnością to spotkanie było dla nich inspirujące. Chociaż adresatem spotkania były przedszkolaki, to zrodziło ono wiele emocji wśród pedagogów, którzy pamiętają, jak pod ich okiem ona dorastała. 

Pani Agata Galik zapoznała przedszkolaki z historią harfy, opowiedziała o budowie tego instrumentu. Dzieci słuchały z przejęciem wspaniałego dźwięku harfy.

Koncert rozpoczęła Zosia Skraba, która zagrała utwór „Pieśń”(autor anonimowy) oraz utwór „Seguidilla”C. Salzedo. Następnie zagrała Ania Jóźwik utwory do znanych bajek „Pan Kuleczka” i „Kaczka Katastrofa” napisane przez Z. Niedzielak oraz „Sen Miriam” skomponowany przez Annę Sikorzak-Olek.

Na zakończenie Pani Agata Galik zagrała kompozycje „A Whole New World” z Alladyna, „Piękna i Bestia” skomponowany przez A. Menken oraz „Hej Ho” z Królewny Śnieżki.

Atrakcją dla przedszkolaków było obejrzenie i dotknięcie harfy.

Ostatnio dodane

Muzyka, oklaski, zabawa

Muzyka, oklaski, zabawa

13 grudnia 2019 Wiktoria Harp Open zagrało na Wigilii rodzinnej firmy CMP. Nasi artyści wykonali różnorodny repertuar od mało znanych utworów po znane przez każdego z nas. Do utworu „Dla Elizy” zatańczyła własny układ baletowy Kasia ucząca się tańczyć od 3 roku życia. Na koniec nawiązując do zbliżających się Świąt wspólnie wykonaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Do śpiewu dołączyła cała sala. Zrobiło się rodzinnie i świątecznie.

Kurs Harfowy 19-22 lutego 2020

Kurs Harfowy 19-22 lutego 2020

Ruszyły zapisy na Mistrzowski Kurs Harfowy w Warszawie
Kurs jest przewidziany dla uczniów i studentów.
Kurs poprowadzi znakomita harfistka i pedagog Anna Sikorzak-Olek przy udziale Agaty Galik.
Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy warto doskonalić umiejętności pod okiem doskonałego nauczyciela.

Koncert Mikołajkowy

Koncert Mikołajkowy

1 grudnia 2019 r. zagraliśmy koncert podczas II Mokotowskiego Kiermaszu Książek dla Dzieci i Młodzieży.
Koncert adresowany był dla melomaluszków, rodziców, dziadków, wujków i cioć.
Zainteresowanie było tak duże, że zabrakło miejsc w sali koncertowej.

Pin It on Pinterest