Koncert „Na Puszczyka”

21 Lis 2019

21 listopada 2019 r. dwie młode harfistki Ania Jóźwik i Zosia Skraba pod okiem pedagog Agaty Galik dały koncert w przedszkolu „Na Puszczyka” na warszawskim Ursynowie.
Dziewczynki z zespołu Wiktorska Harp Open są uczennicami Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Kurpińskiego w Warszawie.

Przedszkolaki miały okazję spotkać się i posłuchać  Ani – byłej wychowanki przedszkola. Nawet jeżeli nie wszystkie wybiorą muzykę, to z pewnością to spotkanie było dla nich inspirujące. Chociaż adresatem spotkania były przedszkolaki, to zrodziło ono wiele emocji wśród pedagogów, którzy pamiętają, jak pod ich okiem ona dorastała. 

Pani Agata Galik zapoznała przedszkolaki z historią harfy, opowiedziała o budowie tego instrumentu. Dzieci słuchały z przejęciem wspaniałego dźwięku harfy.

Koncert rozpoczęła Zosia Skraba, która zagrała utwór „Pieśń”(autor anonimowy) oraz utwór „Seguidilla”C. Salzedo. Następnie zagrała Ania Jóźwik utwory do znanych bajek „Pan Kuleczka” i „Kaczka Katastrofa” napisane przez Z. Niedzielak oraz „Sen Miriam” skomponowany przez Annę Sikorzak-Olek.

Na zakończenie Pani Agata Galik zagrała kompozycje „A Whole New World” z Alladyna, „Piękna i Bestia” skomponowany przez A. Menken oraz „Hej Ho” z Królewny Śnieżki.

Atrakcją dla przedszkolaków było obejrzenie i dotknięcie harfy.

Ostatnio dodane

I Internetowy Festiwal Harfowy

I Internetowy Festiwal Harfowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Internetowym Festiwalu Harfowym Stowarzyszenia Harfa Dzieciom
Zapisy już ruszyły!

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

Ten rok szkolny stał się dla Stowarzyszenia sezonem koncertowy dla melomaluszków.
26 lutego 2020 zostaliśmy zaproszeni na koncert w przedszkolu 83 przy ulicy Batorego.
Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!

Pin It on Pinterest